Projektový den CO UMÍ ROBOT A CO DOKÁŽU JÁ

Projektový den CO UMÍ ROBOT A CO DOKÁŽU JÁ byl připraven pro 1. – 4. třídu ZŠ a podle tříd také děti pracovaly ve čtyřech skupinách.
Byli osloveni hosté, Ing. Jakub Mlotek, Ing. Jakub Chlebek, odborníci v oboru robotiky, kteří připravili v krátkých prezentacích ukázky, jak mohou pracovat roboti. Paní učitelky z naší školy předvedly modely inobotů, s kterými se děti budou učit pracovat ve vyučování.
V časovém prostoru mezi prezentacemi realizovaly děti pod vedením vychovatelek a asistentek pedagoga výtvarnou a pracovní tvorbu, zaměřenou především na polytechnické vzdělávání.
První a čtvrtá skupina sestavovala, lepila a zdobila barvami letadla, domečky a jiné dřevěné modely podle přiloženého návodu. Činnost byla doplněna i prací s plastelínou a barevnými kostkami.
Druhá skupina vytvářela roboty i robotky z velkých krabic i malých krabiček, které malovala barvami a zdobila nejrůznějšími doplňky. Děti měly možnost podle své vlastní fantazie navrhnout vzhled svého robota, vymyslet jeho jméno a funkce.
Třetí skupina si vyzkoušela vyřezávání a rytí do kostky mýdla, vrtání vrtačkou do dřevěné kostky a její zdobení barvami.
Robot možná pracuje dokonaleji, ale děti projevily svou fantazii, trpělivost a pečlivost při práci a každý výrobek byl originál. Nakonec, vždyť i robot je výrobek člověka.
Bohdana Šebestová

Poslední změna: 10.10.2022 - 16:05 Zpět