Projektový den družiny - Těšíme se na Vánoce

Ve středu 13. listopadu, proběhl ve školní družině projektový den na téma „Těšíme se na Vánoce“. Projektový den se skládal ze dvou části. Nejdříve jsme přivítali hosty, Mgr. Elišku Ondračkovou, paní Marii Kročkovou a JUDr. Václava Cichoně, kteří nám vyprávěli o zvycích, tradicích, vánočním stolování, jak vzpomínají na svoje Vánoce v dětství a spoustu dalších zajímavostí o tomto nejkrásnějším svátku v roce. Děti po celou dobu pozorně poslouchaly a diskutovaly na téma Vánoce.

V druhé částí jsme se věnovali tvoření. Každé ze tří oddělení vyrábělo něco jiného. Oddělení Opiček, pracovalo s keramickou hlínou, kde tvořili krásné vánoční stromečky z točených válečků. Oddělení Pand provonělo celou školu čerstvě upečenými perníčky a oddělení Lvíčků vyrábělo svícny lepené zrnkovou kávou. Děti byly velice šikovné a kreativní, do tvoření se daly s chutí. Každý výrobek byl originál.

Projektový den děti obohatil o vánoční vědomosti. Umožnil jim nejen rozvíjet tvořivost, fantazii, ale také komunikaci a kooperaci ve skupině.

Výrobky z projektového dne byly vystaveny na vánočním jarmarku, kde si je mohli děti, rodiče a hosté prohlédnout a zakoupit.

Vychovatelky ŠD

Poslední změna: 10.12.2019 - 08:09 Zpět