Ruský jazyk: Tvrdá dřina se vyplácí

Žáci sedmého ročníku si v prvé řadě zaslouží velkou pochvalu a obdiv. Ani ne po půl roce zvládají poměrně dobře číst a psát azbuku. Ruština je pro ně naprosto novým předmětem, a i přesto ji většina žáků zvládá s přehledem. I proto si nyní po obtížnějších začátcích můžeme občas dovolit ustoupit od klasických činností jako je poslech, čtení a psaní slovíček. V průběhu uplynulých měsíců jsme vyzkoušeli spoustu různých aktivit, z nichž největší oblibě se těší opakování slovíček s míčem, psaní na mazací tabulky, jazykové hry, hraní krátkých scének a opakovací cvičení na tabletech. Ke každé lekci žáci tvoří krátký projekt. Například na téma zvířat jsme tvořili v piccollagi, na téma dům a byt kreslili a popisovali své bydlení a na téma rodiny pracovali s fotografiemi. Za největší úspěch považuji schopnost krátké veřejné prezentace, za kterou občas někdo sice schytá špatnou známku, avšak věřím, že v následujících letech tyto schopnosti náležitě ocení a využije.

Mgr. Eva Klimková

Poslední změna: 30.04.2024 - 17:55 Zpět