Škola v přírodě

V pondělí 15. dubna ráno odvezl autobus naše druháky a čtvrťáky na horskou chatu v obci Bílá v Beskydech. Čekal nás týden plný her, soutěží a hlavně pohybu, pro některé ten první bez rodičů. Odjížděli jsme z téměř letního počasí, ale v cíli nás čekala vracející se zima.

O program se nám staraly paní učitelky a animátoři ze SUN Outdooru - Artur, Katarína a Ráďa. Při prvním setkání si děti rozdělili do tří týmů – Sušenky, Shreci a Vrahové (tyto názvy si vybraly děti samy). Každý den probíhal v jiném duchu. Ať byly děti Indiány, či závodily na koloběžkách, vždy byly aktivní a většinu času v přírodě. Seznámily se s obcí a jejími zajímavostmi, prošly okolní lesy a přitom plnily různé úkoly, či stavěly indiánská týpí z přírodnin. Poslední večer je čekala diskotéka s vyhlášením výsledků soutěží všech týmů.

Společně jsme hráli různé hry na hřišti, zdobili trička, šili malé polštářky a pletli náramky, navštívili vodní nádrž Čurabka, luštili šifry ve hře ke Dni Země, čtvrťáci při soutěžích sbírali korálky do svých „Bradavických“ kolejí. Středeční dopoledne jsme měli vzácnou návštěvu. Dorazili k nám čtyři policisté, kteří děti prozkoušeli ze znalostí dopravní výchovy, ověřili si jejich fyzickou zdatnost, seznámili je se svou výstrojí a největší úspěch měly zbraně a policejní auto. Každý si mohl zkusit nabít a vystřelit ze samopalu (samozřejmě bez nábojů) a v autě zapnout houkačku, troubit i volat do vysílačky.

Musíme pochválit i paní kuchařky, které nám výborně vařily a měly vždy pro velké hladovce i přídavek. Všechno krásné má svůj konec, a tak jsme v pátek 19.dubna sbalili kufry a jeli domů. Byl to úžasný týden plný zážitků a věříme, že si jej všichni užili. Spolku rodičů děkujeme za úhradu doprav.

Druháci a čtvrťáci, p.učitelky….

Poslední změna: 29.04.2024 - 12:40 Zpět