Strašidelný den ve školce

V tomto podzimním čase brzkého soumraku a dlouhých stínů jsme se rozhodli vnést do naší školky trochu tajemna, kouzel a zároveň legrace a uspořádali jsme Strašidelný den.

Spolu s dětmi jsme se důkladně připravili. Ve všech odděleních se pilně dlabaly dýně, motaly pavučiny a tvořily nejrůznější strašidla i kouzelné předměty.

A v ten dlouho očekávaný den vstupovali do tříd se strašidelnou atmosférou samí malí kostlivci, čarodějové, ježibaby a jiné pohádkové postavičky. Čekali tam na ně pavouci v pavučinách, mluvící křeček, kouzelná světýlka, barevné výpary z jedového kotlíku a vysoce kvalifikovaní strašidelní pedagogové. Na odbornou stránku pak dohlížela přímo absolventka Bradavické školy čar a kouzel.

Pro úspěšné zvládnutí všech strašidelných aktivit je důležitá zdravá a výživná strava. Paní kuchařky nám proto připravily mimo jiné vynikající nápoj z bažiny, polévku s křupavými červíčky, hadí hnízdo s rudou polevou a salátem z oranžových žížalek. Nechyběla ani speciální halloweenská edice mandarinek.

Celý den byl naplněn soutěžemi, úkoly a tancem příšerek na diskotéce.  Děti si vyzkoušely strašidelnou stezku, nasmály se při hře „Lepidlo se vylilo“ a zazpívaly píseň „V naší ruině straší“.

Následovala výuková složka pro mladé čaroděje, která zahrnovala výrobu bublavých lektvarů. Není to složité, potřebujete k tomu jen ty správné ingredience jako například muší krev, vývar z modrovousu nebo (zaručeně pravý) žabí hlen.

Po náročném výkonu nastal čas na odpočinek ve společnosti ducha Caspera. Kromě běžné stravy jsme v průběhu celého dne doplňovali energii výběrovými pochoutkami z domácích kuchyní maminek, díky kterým jsme mohli vystrojit bohatou hostinu, takže někteří kostlivci se pak téměř nevešli do kostry. Děkujeme za vaši invenci, fantazii a smysl pro legraci.

Za třídu Sluníčka, Včelky, Delfínci  a jejich paní učitelky  zapsala Mgr. Zuzana Slepáková

Poslední změna: 15.11.2023 - 09:22 Zpět