Střípky ze školní jídelny

Naše paní kuchařky pravidelně celý školní rok připravují celodenní stravu pro všechny děti v mateřské škole a obědy pro všechny žáky základní školy, zaměstnance školy a obecního úřadu. Zároveň připravujeme obědy starším občanům naší a sousední vesnice.

Celkově připravujeme stravu pro 400 spokojených strávníků.

• Preferujeme českou kuchyni s ohledem na zásady správné výživy
  • chystáme pestré svačinky pro mateřskou školku, kde vhodně zařazujeme pečivo celozrnné, tmavé, světlé i rozpékané
  • Hlavní jídlo doplňujeme vhodnou polévkou, střídáme přílohy a také kuchyňské úpravy
  • Součástí oběda jsou denně nápoje
  • Snahou naší kuchyně je připravit chutný a zdravý oběd

Jako zpestření si naše paní kuchařky připravují pro strávníky různé moučníky a potravinové doplňky. V dubnu jsme pozvali na návštěvu pana šéfkuchaře, který se zabývá školním stravováním. Strávil s námi celý den, pomáhal s přípravou oběda, předával cenné informace z jiných provozů a povídal si s dětmi o připraveném pokrmu.

Děkujeme všem spokojeným strávníkům a přejeme pohodové prázdniny.

Kolektiv školní jídelny

Poslední změna: 06.06.2023 - 18:08 Zpět