Tablety ve výuce v 1.třídě

I v 1. třídě si zpestřujeme výuku digitálními pomůckami a moderními metodami. Kromě toho, že v hodinách používáme interaktivní učebnice, vkládáme jako motivaci i procvičování aktivity z LearningApps, Wordwallu či Umimematiku.cz.

V těchto aktivitách v losovacích kolech čteme různá slova, v kvízech vyhledáváme počáteční hlásky slov, v pexesech přiřazujeme tvary slov velkého a malého tiskacího písma či slovo k obrázku. V angličtině děti zvládly přiřadit obrázek k poslechu, čímž si procvičily veškerou slovní zásobu a zároveň potrénovaly porozumění anglické výslovnosti. Nevynechali jsme ani matematiku, kde jsme hráli početní dostihy proti počítači a trénovali sčítání a odčítání do 10.

Většinu aktivit jsme nejprve vyzkoušeli na velké tabuli a ty nejzajímavější pak děti plnily ve dvojicích či samostatně na tabletech.

p.učitelky R.Dorociaková a V.Nováková

Poslední změna: 14.07.2023 - 14:50 Zpět