TOULÁME SE PŘÍRODOU

Pro letošní školní rok, jsme si pro děti ze školní družiny připravily téma „Touláme se přírodou“. V průběhu školního roku si s dětmi budeme povídat – co je příroda, co v ní roste, kdo v ní žije a jak se máme v přírodě chovat. Připomeneme si, kterým zvířátkům se říká domácí mazlíčci, která zvířata žijí v lese, na louce, poli a v zoologické zahradě. O přírodě se budeme bavit celý školní rok, tedy i o přeměně ročního období, změny v přírodě, co se v daném ročním období děje – práce na zahradě, rostliny, plody, příroda, stopy zvířat.

Pro děti je připravený projektový den, ve kterém nás navštíví myslivci, kteří nás seznámí se svou práci, lesem a zodpoví dětem jejich zvídavé otázky. V následující části si děti vyzkouší práci se dřevem, budou vyrábět z podpalového dříví a pomocí modelíny si mohou vymodelovat zvířata.

Rády se podílíme u dětí na čtenářské gramotnosti, proto i letos jsme naplánovaly pravidelné návštěvy místní knihovny, kde si děti mohou knihy prohlédnout, podívat se o co mají zájem a knihu si vypůjčit domů.

V případě pěkného počasí, často využíváme k rekreační činnosti hřiště pod školou, kde děti tráví čas nejraději. Děti mohou využívat herní sestavy a hřiště s umělým povrchem. Hřiště využívají k míčovým hrám (fotbal, vybíjená, vyvolávána).  Venku míváme pro děti připravenou zájmovou činnost, ve které se rozvíjí osobnost žáka, seberealizace, kompenzace možných školních neúspěchů a další rozvoj pohybových dovedností. Jde o řízenou kolektivní nebo individuální činnost.

Poslední změna: 24.10.2020 - 08:53 Zpět