Vánoce ve 3. třídě

V týdnu od 18.12. do 22.prosince jsme se s dětmi intenzivně připravovali na Vánoce. V průběhu celého týdne jsme tak řešili zapeklité vánoční úkoly.

Jedním z prvních úkolů tak byl Strom přání – jaké jsou přání dětí? Každý žák si tak vytvořil svůj strom přání, který si po vánocích projdeme a uvidíme, zda se přání splnila.

Jak si nenásilně rozvíjet slovní zásobu? Děti si namalovaly vánoční dárek, který pak obsahoval pouze slova, která se vztahují k vánocům.

Vánoce jsou také spojeny s koncem roku. Jak si na další rok pamatovat důležitá data? Vyzkoušeli jsme si vytvořit jednoduchý kalendář na rok 2024.

Poslední předvánoční den tak byl hlavně ve znamení pojídání cukroví, ale ještě bylo třeba vyluštit vánoční křížovku. Bylo nutné tak vyluštit zapeklité rébusy a správná slova dosadit do křížovky. A jaká byla tajenka? Zvyky a ………..

Během závěrečného dopoledne na nás čekalo poprvé vánoční zpívání vánočních koled a písní na schodech. Po pečlivém tréninku jsme tak vše zvládli.

Závěrem celého dopoledne na nás čekalo rozbalování dárků.

Třeťáci, p.uč. L. Jakobi, p.as. L. Kabuďová

Poslední změna: 04.01.2024 - 19:23 Zpět