Velikonoce ve 2.třídě

Modrým pondělím začala naše příprava na Velikonoce. Seznamovali jsme se s názvy jednotlivých dní tohoto velikonočního týdne. Dozvěděli jsme se, jaké pranostiky jsou spojené s jednotlivými dny, všechny dny pašijového týdne nám tak vytvořily krásné papírové velikonoční vejce. A jak si vytvořit jedno opravdu velké? Stačí krabice kostek a nápad, jak by toto vejce mohlo vypadat.

Vyráběli jsme také velikonoční knihu, která obsahovala splněné úkoly – vyřešenou čtyřsměrku, zábavné čtení, počítání a velice zajímavým úkolem bylo vést rozhovor se spolužákem na téma Velikonoce. A samozřejmě jako správný novinář si zaznamenávat odpovědi.

Na procvičení prstíků jsme si vyzkoušeli vyrobit z vlny ovečku.

A na úplný závěr tohoto týdne na nás čekalo hledání velikonočních vajíček. Nejdříve bylo nutné se trošičku proběhnout po chodbě, správně vypočítat příklady a na základě daných výsledků rozluštit tajenku. Kdo rozluštil, na toho čekalo v košíčku čokoládové vajíčko.

Uhádnete, co byla tajenka? Všem dětem se tak podařila vyluštit poslední záhadu našeho velikonočního týdne: „VESELÉ VELIKONOCE! “

p.uč. Lucie Jakobi, p.asistentka Lucie Kabuďová

Poslední změna: 14.07.2023 - 21:34 Zpět