Vycházka kolem řeky Ostravice

V pátek 23.června jsme se s dětmi vydali autobusem do Místku. Zde jsme vystoupili na autobusovém nádraží. A přes řeku Ostravici jsme se dostali do parku Bedřicha Smetany.

Děti tak hned musely vyzkoušet úžasné hřiště a zde také procvičily čtení. Na každé lavičce byla nějaká informace, nebo text písně.

V parku u altánu bývají o víkendu promenádní koncerty, my jsme si zde zazpívali píseň Okoř.

Po chvilce zpěvu jsme tak pokračovali kolem řeky, až jsme došli ke splavu. Jelikož se začalo klubat sluníčko a bylo hodně dusno, děti daly dolů boty, ponožky a zkoušely teplotu vody (alespoň v hloubce po kolena). Začalo tak nejen bourání již postavených hrází z kamení, ale také stavění nových hrází, hledání zajímavých kamenů.

Čas strávený u řeky rychle uběhl. Po osušení jsme se tak vydali zpět na autobus. Někteří i s mnohem těžším batohem, než k řece přišli. Uhodnete, co si některé děti odnášely od řeky v batohu?

Po návratu do Sedlišť tak děti zhodnotily tuto vycházku jako super.

Tř.učitelka Lucie Jakobi, asistentka Lucie Kabuďová

Poslední změna: 28.07.2023 - 00:00 Zpět