Výlet 4.třídy

Visalaje-Bílý kříž-Sulov-Švarná Hanka-Gruň-Hamry,Stýskalonka = 16 km

V pátek 17.června jsme ráno už před půl osmou nasedli do autobusu a vyrazili spolu s některými rodiči na výlet. Cílová stanice zněla Krásná - hotel Visalaje. Stejný cíl však měly i další 3 třídy městských škol, proto byl linkový autobus zcela plný.

Po krátké svačině jsme se vydali směrem na Bílý kříž a Sulov, kde jsme překročili hraniční čáru a „pozdravili“ Slovensko. Pak už naše kroky směřovaly přímo ke Švarné Hance, kde na nás čekala předem objednaná frankfurtská polévka, nanuky, sladkosti a doplnění pitného režimu. Děti na malém hřišti dobily energii, dospělí si popovídali a pak jsme po téměř dvouhodinové přestávce pokračovali přes Gruň směrem na Staré Hamry až na autobusovou zastávku Stýskalonka.

Všichni jsme po šestnáctikilometrové procházce uvítali prázdný autobus, který nás dovezl až do Frýdlantu na vlak. Mnohým dětem se splnilo přání – byl to ten nový dvoupatrový. Ve Frýdku už zbývalo jen stihnout autobus do Sedlišť, což nám vyšlo.

Štěstí nám opravdu přálo, vyšlo nám počasí, nikdo neměl žádný úraz a všichni jsme si to pořádně užili.

Mgr. Renáta Dorociaková

Poslední změna: 18.06.2022 - 13:34 Zpět