Výlet do Prahy- 9. třída

Ve dnech 9. a 10. června se devátý ročník s pedagogickým doprovodem v podobě paní učitelky Hradilové a Řehákové vydal na školní výlet do Prahy. Všichni jsme se sešli v brzkých ranních hodinách na nádraží v Havířově a vydali se na cestu. Okolo jedenácté hodiny jsme dojeli na hlavní nádraží v Praze a odtud jsme se vydali na Staroměstské náměstí, kde jsme zhlédli jednu z nejznámějších a nejnavštěvovanějších turistických atrakcí historického centra Prahy, Staroměstský orloj. Poté naše kroky směřovaly na Hradčany. Tam jsme navštívili Starý královský palác, Baziliku sv. Jiří, Katedrálu sv. Víta a prošli Zlatou uličkou. Dále jsme vyšli na Petřín, na kterém jsme se pokochali výhledem z Petřínské rozhledny a pobavili se v Zrcadlovém bludišti. Lanovkou jsme se svezli dolů a vydali se na hotel. V podvečer jsme vyrazili na Václavské náměstí, načež jsme pozorovali osvícený Karlův most z Kampy. Uchváceni krásou noční Prahy jsme se vrátili zpět na pokoj a šli spát. Další den jsem se opět vydali na Václavské náměstí či do nákupního centra Palladia. Okolo druhé hodiny odpolední jsme nasedli na zpáteční vlak a spokojení jsme se vrátili zpět do Frýdku. Z výletu jsme si odnesli spoustu hezkých vzpomínek a skvělých zážitků, za což moc děkujeme Spolku rodičů, který nám svou štědrostí na tuto cestu přispěl.

Vendy Chovančíková a Mgr. Jana Hradilová

Poslední změna: 14.06.2022 - 20:34 Zpět