Výlet do Štramberku

V pondělí 12.června jsme společně s prvňáky a třeťáky vyrazili na výlet s Rikitanem do Štramberku. Počasí nám bylo nakloněno a kromě silnějšího větru nám nic nebránilo si tento den pořádně užít.

Autobus nás vysadil u místní školy nedaleko cestičky k jeskyni Šipka. Nejprve jsme si posvačili a pak jsme spolu s animátorkami pokračovali na náměstí přímo k Minizoo. Majitel velmi poutavě vyprávěl o všech obyvatelích, které jsme tu v akváriích a teráriích mohli spatřit. Trpělivě odpovídal i na zvídavé otázky, ukázal dětem krmení hadů a želv, a nakonec došlo i na slibované focení odvážlivců s hadem kolem krku.

Další zastávkou bylo pekařství U Káči, které se specializuje na známou pochoutku – Štramberské uši. Mladý pekař děti seznámil s historií Štramberku a perníkových uší. Potom nám všem vysvětlil i předvedl postup výroby a každý si mohl čerstvě upečenou placičku zformovat v plastovém kornoutku do správného tvaru a nakonec si i to své ucho sníst. Bylo opravdu skvělé, a proto jsme si všichni nakoupili několik balíčků domů.

Následovala přestávka na svačinu i nákupy jiných suvenýrů v obchůdcích na náměstí a pak jsme všichni zamířili zpět k místu startu. Tam se děti odreagovaly na skákacím hradě. Nyní už na nás čekalo jen poslední dobrodružství. Zamířili jsme k Šipce, abychom se setkali s místním pračlověkem Bertíkem. Nejprve kolem dětí skákal, pobíhal, divoce gestikuloval a očichával je. Pak se uklidnil a zmizel v hlubinách jeskyně. Podle animátorky Terezky vyrazil na pravidelnou obhlídku Štramberku. Děti ještě správně odpověděly na různé otázky, za své odpovědi získaly hvězdičky a následně jako odměnu perníkovou štramberskou trúbu. Nadšení a plní krásných dojmů jsme nasedli do autobusu a rozjeli se zpátky k domovu.

Renáta Dorociaková

Poslední změna: 15.06.2023 - 17:29 Zpět