Výlet na jižní Moravu

Ve středu 16. června žáci 8. a 5. třídy jeli na školní výlet do Lednice a Mikulova. Doprovázely nás paní učitelky třídní Jana Drobniaková a Jana Kawuloková a paní asistentky Monika Janáková a Katka Mikušová. 
Od školy jsme vyjížděli v 6:30 hod. Zpočátku jsme téměř všichni v autobuse pospávali, ale asi po hodince jsme začali zpívat. Po příjezdu do Lednice jsme měli chvíli rozchod kolem zámku a pak jsme se vydali na jeden z prohlídkových okruhů. Zámecká prohlídka se nám líbila, nejvíce nás zaujaly tajné chodby a místnosti, překrásné schodiště vyřezané z jednoho kusu dřeva ... Rovněž nás okouzlila prohlídka skleníku s množstvím květin, stromů i dvěma menšími rybníčky s rybami. Protože bylo veliké horko, přišlo nám k duhu osvěžení v podobě zmrzliny. 
Následně jsme se vrátili do autobusu a vydali se do blízkého Mikulova. Zde jsme vyšlapali na Svatý kopeček, z něhož je krásný výhled na blízké i vzdálenější okolí. Naše další zastávka byla na hezkém náměstí, kde jsme měli rozchod, což mnozí využili k občerstvení v podobě jídla, zmrzliny, ale i osvěžující ovocné limonády, protože horko stále přetrvávalo. 
I na zpáteční cestě jsme si v autobuse opět zazpívali. Ke škole jsme dojeli v 19:00 hod. 
Výlet se nám moc líbil. Velký potlesk patří paní učitelce Janě Drobniakové, která tento výlet zařídila. 

                                                                                                               žáci 8. třídy


Poslední změna: 02.07.2021 - 16:34 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápis do 1. třídy Přijímací řízení Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava