Výlet na Ondřejník

Dobrodružství našich třeťáků začalo ve čtvrtek 10.září už v 7 hodin ráno, když se nasoukali do už tak dost plného autobusu a vyrazili na autobusové nádraží ve Frýdku-Místku. Na dalších zastávkách autobus spolykal ještě asi 10 cestujících a       s malým zpožděním nás vysadil na konečné. Přesunuli jsme se k vlaku a pokračovali až do Frýdlantu. Tím skončila ta snazší část výpravy, neboť nyní nás čekal výstup na Ondřejník.

Stoupali jsme volným tempem s krátkými přestávkami na občerstvení. Po dvou třetinách výstupu začaly děti sbírat dříví na oheň a mužská část dospělého doprovodu chystala pruty na opékání. Stoupání bylo stále prudší a některé méně zdatné členy začalo zmáhat. Naštěstí už byl vrchol před námi a s ním slíbená zábava. Děti si zahrály a vyřádily se na hřišti, postupně si všichni opekli špekáčky a  v místním bufetu svlažili vyprahlé hrdlo malinovkou. Nemohly chybět ani sladké odměny a závěrečné focení i s místní kozou.

Když se nebe začalo zatahovat,  vše jsme po sobě uklidili a svižným krokem vyrazili zpátky k vlaku. Začalo hustě mžít, a proto všichni vytáhli i své pestrobarevné pláštěnky. Čas letěl a i my s ním zrychlovali, abychom už byli v suchu. Vlak nás čekal u nástupiště a všechny mokré pasažéry odvezl zpátky do Frýdku. Tady jsme se rozloučili se dvěma maminkami a manželem paní učitelky a po krátké svačině jsme autobusem odjeli do Sedlišť.

Dorazili jsme unavení, ale spokojení a plní krásných zážitků. Děkujeme nejen dospělákům, kteří s námi jeli, ale hlavně Spolku rodičů, který nám tento báječný výlet financoval jako dárek ke Dni dětí, který jsme v červnu nemohli oslavit.

žáci 3.třídy s p.učitelkou Renátou Dorociakovou

Poslední změna: 05.10.2020 - 19:10 Zpět