Výlet na Prašivou

V pátek 9. října jsme se autobusem dostali pod horu Prašivou a čekal nás výstup do kopce. Někteří z nás to zvládali dobře, někteří vzdychali. Nakonec jsme to přece jen všichni dokázali.
Prohlédli jsme si okolí kolem dřevěného kostelíka a pak už nás naše paní učitelka zavolala do horské chaty, kde jsme dostali výborný kuřecí vývar a kofolu. Po jídle jsme měli třídnickou hodinu, jejímž tématem bylo kamarádství.
Následovalo překvapení. Paní učitelka každému koupila draka, kterého jsme museli nejprve poskládat, a pak jsme vyrazili ven, abychom odzkoušeli, zda díky větru naši draci budou létat.
Do chaty jsme se vrátili ještě jednou, kdy nás majitel zavedl na rozhlednu a vyprávěl nám o chatě, která má letos 100 let.Dověděli jsme se, že hora Prašivá je po staletí poutním místem s dominantou dřevěného kostela, který každoročně navštěvují tisíce návštěvníků.
Pak už nás čekala zpáteční cesta na autobus.
Výlet i překvapení paní učitelky se všem moc líbilo a už se těšíme nato, že někdy příště zase podnikneme nějaké putování.

žáci 5. třídy

Poslední změna: 25.10.2020 - 17:34 Zpět