Výlet na Pustevny

Dne 24. září se naše 8. třída vydala na celodenní výlet na Pustevny. Sraz jsme měli v 7.00 hod. na vlakovém nádraží ve Frýdku - Místku. V 7:25 hod. jsme společně s naší paní učitelkou třídní a s paní asistentkou ze 7. třídy nasedli do vlaku, který nás dovezl do Frenštátu pod Radhoštěm a pak jsme autobusem dojeli do Trojanovic.
Vystoupili jsme z autobusu a vydali se směrem na Pustevny. Začátek byl v pohodě, ale pak jsme se dostali na kamenitou a kluzkou cestu a naše radost začala opadat. S podporou paní asistentky, která mě povzbuzovala slovy: "Pojď, ty to dáš, už je to jen kousek...," jsem i přes bolest levé nohy úspěšně dosáhla vrcholu.
Nahoře jsme měli půl hodiny volno, abychom se porozhlédli, a následně jsme se vydali na stezku Valašku. Kvůli mlze jsme však vůbec nic neviděli. Naše další cesta směřovala do malé, ale hezké restaurace na polévku a teplý čaj.
Po občerstvení se do nás vlil nový elán, a tak jsme se vydali k soše Radegasta.
Pak už nás čekala jen cesta zpět dolů na autobus a vlak. Ve Frýdlantu nad Ostravicí jsme přestoupili na další vlak, který nás dovezl zpět do Frýdku.
Celý výlet jsem si moc užila nejen já, ale i moji spolužáci a už se těšíme na další!!

za 8. třídu Kristýna Plevzová

Poslední změna: 25.10.2020 - 17:35 Zpět