Vynášení Zimy

V pátek 24. března se nejstarší děti ze školky vydaly průvodem po vesnici vyhánět paní Zimu. Každé vybaveno řehtačkou, bubínkem, trubkou, vařečkami, tamburínou nebo jen obyčejnými poklicemi místo činelů.

Pochod zahájily u nové školky, prošly centrem obce a cestou přibraly malé kamarády z nejmladšího oddělení. Nesly s sebou hned tři symboly zimy - bohatě vyzdobené figuríny Mařeny. S velkým rámusem jsme došli až k potoku, kde jsme pomocí pořekadel  a jarních písní vyháněli zimu a konečně přivítali krásné a teplé jaro. Mařeny pak vzplály jasným plamenem a popel z nich odnesl potůček daleko od Sedlišť.

Potom si děti pochutnaly na dobrotkách z obchůdku paní Jany a úkol byl splněn. I když to v následujících dnech tak úplně nevypadalo, děti vyháněly zimu skutečně zodpovědně, takže  ta se určitě hned tak zpátky nevrátí.

Poslední změna: 29.03.2023 - 13:01 Zpět