Výšlap prvňáčků na Ondřejník

V pátek 23.června jsme měli naplánovaný třídní výšlap na Ondřejník. Ještě ráno kolem šesté hodiny jsme se rozhodovali, jestli nezůstaneme v blízkosti školy, protože hlásili špatné počasí. Nebe bylo černé a pršelo, ale předpověď se naštěstí nevyplnila. Spolu s námi jeli i 3 tatínkové a 3 maminky, manžel paní učitelky a děti paní asistentky s pejskem.

Autobus nás dovezl do Místku, pak jsme přešli na vlak směrem do Frýdlantu. Děti byly nadšené, protože přijel krásný patrový moderní vlak, který nás velmi rychle dopravil do cílové stanice. Před nádražím jsme se posilnili a vyrazili na Ondřejník. S malými občerstvovacími zastávkami jsme stoupali k vrcholu. Bylo neskutečné dusno a vlhko, ale byli jsme rádi, že neprší.

Konečně jsme v cíli. Dospělí začali chystat ohniště a děti šly utrácet za dobroty v místním bufetu. Díky tomu, že jsme si tuto akci u vedoucího občerstvení nahlásili předem, nám půjčili tyčky na opékání a dali i dřevo, což nás velmi mile potěšilo. Všechny děti to zvládly a za odměnu si zajezdily na jezdící pomě a na kolotoči. Naštěstí se nikdo nezranil, i když jiným dětem takové štěstí nepřálo.

Ještě společná fotka a hurá dolů, aby nám neujel zpáteční vlak. Ten stejný chtěli stihnout i další školáci ze dvou Frýdeckých škol. Někteří se kolem nás prohnali a vůbec nedbali na svou bezpečnost. Naši prvňáčci se ale nedali strhnout a pokračovali opatrně dolů. Nakonec jsme předběhli i ty divochy, kteří kvůli úrazům museli zastavit.

Na nástupišti už stál opět ten patrový moderní vlak. Pohodlně jsme se usadili a čekali na odjezd. Bohužel na trati byly komplikace, a proto jsme vyrazili s téměř půlhodinovým zpožděním. Některé děti byly tak unavené, že si cestou i zdřímly. Zbývalo jen přesednout na autobus a vrátit se zpět ke škole, kde na nás už čekali rodičové a paní družinářka.

Výlet se nám opravdu vydařil, všichni jsme si to užili a už si plánujeme další v příštím školním roce.

p.uč.Renáta Dorociaková

Poslední změna: 26.06.2023 - 06:41 Zpět