Galerie - práce žáků

Domů

Výtvarná soutěž- Mapa mého budoucího světa

Česká kartografická společnost ve spolupráci s katedrou geografie Technické univerzity v Liberci organizuje národní kolo mezinárodní umělecko-kartografické soutěže Dětská mapa světa Barbary Petchenik.

Téma letošního ročníku soutěže je Mapa mého budoucího světa (A Map of My Future World).

Vybraná díla budou odeslána do mezinárodního kola soutěže a budou také vystavena na Mezinárodní kartografické konferenci ve Florencii v Itálii v prosinci 2021. Obrázky budou rovněž vystavovány na akcích, pořádaných Českou kartografickou společností.

Cena Barbary Petchenik byla založena Mezinárodní kartografickou asociací (ICA) v roce 1993 jako památka na Barbaru Petchenik, bývalou viceprezidentku ICA a kartografku, která se po celý život zabývala mapami ve vztahu k dětem.

Cílem soutěže je rozvinout tvůrčí vyjadřování dětí o světě pro zlepšení jejich grafického uvědomění a prohloubit jejich hlubšího vnímání o životním prostředí.

Mezinárodní kartografická společnost ICA využívá přihlášené práce i k výzkumným účelům, obrázky se objevují na summitech Organizace spojených národů nebo na plakátech UNICEF. Z každé země lze přihlásit do mezinárodního kola maximálně tři práce z každé kategorie.

Cena Barbary Petchenik (Barbaa Petchenik Award) je udělována každé dva roky na mezinárodní kartografické konferenci jejími nejvyššími zástupci vždy alespoň jedné práci z každého kontinentu se zvláštním důrazem na věk zúčastněných dětí. Oceněné práce jsou navrženy k prezentaci UNICEF na pohlednicích.

Děti z České republiky se soutěže pravidelně účastní od roku 1995.

Ukázka vybraných prací žáků:


Poslední změna: 02.06.2021 - 16:22 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápisyonline.cz Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava