Výtvarná výchova: Animace Lovci mamutů/ Doba ledová

Umění Pravěku jsme se věnovali již v dřívějších hodinách výtvarné výchovy. Tento celek jsme použili jako nosné téma pro příběh Lovci mamutů a zpracovali jsme ho formou digitální animace. Využili jsme již dříve získané dovednosti z stopmotion animování. Než jsme přistoupili k samotnému animování, čekala nás rozsáhlá cesta příprav. Prošli jsme si teorii, ukázky animace. Inspirovali jsme se režisérem, animátorem Karlem Zemanem a rozebrali jsme charakter hrdinů z animovaného příběhu Inspirace. Toto nám pomohlo se více ve skupinkách ponořit do příběhu, postav i materiálu. Získané informace jsme zaznamenali a vkreslili do storyboardu. Po výběru výtvarného materiálu, jsme se zaměřili na scénu i odehrávající děj. Bylo zásadní udělat si pomocí tabletu, fotografickou zkoušku záběru v prostoru scény. Naučit se v ní pohybovat a zároveň udržet technické vlastnosti stopmotion animace, bylo to zároveň náročné i nové. Žáci si volily různé techniky, podle vlastního výběru materiálu s nim kreativně zacházeli (plastelína, hlína, vata, lego, papír aj.). Zážitkovou metodou i hrou si poradily s celým procesem. Některé animace jsou dlouhé jiné nedokončené, i přes tato úskalí se v animaci obsahově i technicky zdokonalili. V budoucí tvorbě touto formou se zaměříme na technické možnosti aplikace Stopmotionstudia (stopáž, zvuk ajj.).

Mgr.  Markéta Pohlová Vlčková

Poslední změna: 04.02.2024 - 14:15 Zpět