Výtvarná výchova: Ryby a recyklace knihy

Lze pracovat se starou knihou, která je na vyhození? Nad tím jsme se zamysleli v hodině VV a uprecyklovali knižní materiál. Použili jsme staré školní učebnice Čítanky 3 s motivem vodníka. Téma Ryb a jejich proměn, s kterým se v tomto roce setkáváme i v jiných předmětech, nám krásně navázalo na již zmíněnou vizualitu přebalu učebnic. Vytvořili jsme ve skupinách autorské knihy, pracovali jsme s papírem, vodovými barvami i pastelkami. Ryby jsme vlepovali do mizejících stránek knih. Tyto textové stránky jsme použili jako mimikry a řekli jsme si, proč se mimikry u živočichů vyskytují. Posledním úkolem bylo pohrát si také s přebalem knihy a dotvořit ho pomocí barevných lepících fólií. Celý proces tvoření byl překvapivý i trochu nový, zároveň jednoduchý s proniknutím do knižních objektů.

Mgr. Markéta Pohlová Vlčková

Poslední změna: 19.02.2024 - 19:04 Zpět