Za Michalem z Kouzelné školky do Vratimova

 Pohodlný autobus nás přivezl až k budově a po nezbytných záležitostech se děti usadily na svých místech. Ale dlouho sedět nevydržely!

 S příchodem hlavního hrdiny střídavě stály, klečely, skákaly, tleskaly, dupaly, počítaly, vyluzovaly různé legrační zvuky nebo se (v absolutní tichosti) schovávaly pod sedačku, aby z nich nebyl vidět ani kousíček. To víte, strašidelné strašidlo je třeba brát vážně.

 

V menším sále se Michalovi podařilo navázat spojení se všemi dětmi a to od začátku do konce celé show. Za použití jednoduchých rekvizit, bohatých hereckých zkušeností, hudby a schopnosti reagovat na podněty dětí dokázal pan Nesvadba zprostředkovat dětem širokou škálu znalostí, třeba  o zdraví a nemocech nebo o kamarádství.

 

Povídání s neposlušnými balónky, dialog holčičky a kluka, velký hamburger nebo rozhovor s drzým bacilem – vše bylo součástí dynamické klauniády a jen pozorné ucho dospělého v  ní rozeznávalo i jemný výchovný podtext.

 

Michal do představení zapojoval také děti a paní učitelky z publika. Šťastní aktéři si pak z pódia odnášeli na místě vyrobené dárečky z barevné lepicí pásky. Naše Julinka Bohočíková  dostala krásnou červenou růži,  Vendulka Šoltisová oloupaný banán, kamarád z jiné školky zase barevnou zmrzlinu.

 

Na konci se, už tradičně, Michal se všemi dětmi vyfotil, takže máme i hezkou památku.

 

Udržení pozornosti všech dětí po celou dobu krásného představení bylo jedinečnou ukázkou hereckého a pedagogického umění jednoho herce. Děkujeme za příležitost být u toho.

 

Za kolektiv MŠ Sedliště Mgr. Zuzana Slepáková


Poslední změna: 01.12.2023 - 09:05 Zpět

Adresa:Sedliště 203, 739 36
558 658 123
Adresa: Sedliště 515, 739 36
771 158 535
Zápis do 1. třídy Přijímací řízení Rozvrh hodin Bakaláři
Školkavmobilu.cz Zápis do MŠ
e-Strava