Září ve školní družině

V září se děti ve školní družině seznamovaly s celoročním tématem „Putování s Večerníčkem“, který nás bude provázet po celý školní rok 2019/2020. Každý měsíc se seznámíme s předem vybranou pohádkou z Večerníčku. Budeme si číst pohádky, vyrábět a malovat obrázky a spoustu dalších činností, které jsou s tímto téma spojeny.

Děti mohou za různé aktivity dostávat bodíky, které se na konci měsíce ohodnotí malou odměnou. Jak si děti vedou, mohou rodiče vidět na nástěnce u školní družiny nad tělocvičnou.

V tomto měsíci jsme se seznamovali s Večerníčkem, zpívali si jeho písničku, malovali Večerníčka a Večerníčkové pohádky nebo domalovávali Večerníčka, jako jinou pohádkovou postavu.

Využívali jsme krásného podzimního počasí, které jsme trávili venku na školním hřišti. Děti si oblíbily různé hry s míčem (fotbal, vyvolávaná, vybíjená), na průlezkách hrály ucho, stavěly hrady z písku, účastnily se zábavné soutěže na téma „Večerníček“ a spoustu dalších individuálních činnosti, které hřiště nabízí.

V září jsme navštívili místní knihovnu, kde si dětí mohou prohlédnout, či vypůjčit knihy domů.

Klubíčko – V prvním klubíčku si děti vyrobily větrník, který si samy krásně ozdobily. Každý větrník byl originál.

Kašpárek – Děti se seznamovaly s průběhem zájmové činnosti, vyráběly plošné loutky, hrály divadlo „O veliké řepě“, pracovaly s hlasem.

Poslední změna: 22.10.2019 - 07:40 Zpět

Fotogalerie 2019/2020