PROGRAM EKOŠKOLA

V listopadu 2013 se naše škola zapojila do  mezinárodního programu EKOŠKOLA.

Ve škole již od podzimu 2012 fungoval školní EKOtým složený z žákyň bývalé 9. třídy. S ohledem na zapojení do programu EKOŠKOLA vznikl rozšířený tým, jehož členy tvoří zástupci většiny tříd naší školy (viz. sekce EKOtým). Členové Ekotýmu se snaží naplňovat cíle EKOŠKOLY a předávat své myšlenky svým spolužákům i ostatním lidem v blízkém okolí.

O programu EKOŠKOLA

Program Ekoškola je mezinárodní vzdělávací program, jehož hlavním cílem je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili prostředí ve škole a jejím okolí.

Vzdělávací program je určen pro základní a střední školy. Žáci a učitelé aktivně spolupracují a velká část zodpovědnosti je ponechána žákům. Žáci jsou povzbuzováni ve své aktivní roli a jsou vedeni k odpovědnosti za svoje jednání. Postup práce je určen 7 kroky, které školu a její Ekotým provedou programem a zaručí naplnění kriterií pro získání mezinárodního ocenění.

Program Ekoškola neprobíhá pouze v České Republice, ale také v dalších 55 zemích světa a celosvětově se ho účastní přes 44.500 škol. Jeho mezinárodním koordinátorem je nezisková organizace FEE (Foundation for Environmental Education).

Více informací na  www.ekoskola.cz

Program EKOŠKOLA je jednou z mnoha aktivit, které pořádá občanské sdružení TEREZA.

Od počátku 90. let se TEREZA zaměřuje na učitele a žáky a začala vytvářet ekologické programy pro školy z celé republiky. Programy se snaží o to, aby děti porozuměly přírodě, vytvářely si k ním vztah a aktivně jednaly ve prospěch dlouhodobé ochrany životního prostředí.

Více zajímavostí o TEREZE na  www.terezanet.cz

Plán činností

• Vážení rodiče,

věnujte, prosím, pozornost informacím o adaptačním kurzu.

Změna v pravidlech nošení roušek s účinností od 18.9.2020

věnujte prosím pozornost následujícím informacím souvisejícím s epidemiologickou situací v ČR.
    V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací v ČR Ministerstvo zdravotnictví přistupuje k dalším protiepidemickým opatřením. S účinností od pátku 18. září se v celé ČR rozšiřuje povinnost nošení roušek na všechny prostory škol. Povinnost platí pro druhý stupeň základních škol, střední a vysoké školy. Výjimku má první stupeň základních škol a vzdělávací aktivity, jejíž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku, jako je například tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje apod.
    Žádáme tedy rodiče, aby své děti vybavili 2 čistými rouškami.

Zavedení povinného nošení roušek ve společných prostorách ZŠ od zítřka 10.10.2020

Vážení rodiče a žáci,

na základě dnešního prohlášení Ministerstva zdravotnictví bude od 10. září povinné nošení roušek ve společných prostorách základní školy.

Opatření se nevztahuje na děti a zaměstnance v mateřské škole.

Děkujeme za dodržování a respektování uvedeného opatření​ společně s dodržováním základních hygienických pravidel.