Mgr. Marta Albrechtová

• telefon: 558 658 123
  • e-mail: marta.albrechtova@skolasedliste.cz
  • konzultační hodiny: po předchozí domluvě

Konzultace s rodiči proběhne po předchozí domluvě.

• Depistážní činnost: Podílet se na vyhledávání žáků se speciálně vzdělávacími potřebami a následně jejich zařazení do péče.
  • Diagnostická a intervenční činnost: Diagnostika speciálních vzdělávacích potřeb žáka (shromažďování údajů o žákovi, včetně anamnézy osobní a rodinné), analýza získaných údajů a jejich vyhodnocení. Vytyčení hlavních problémů žáka, participace na stanovení individuálního plánu podpory v rámci školy a mimo ni (druh, rozsah, frekvenci, trvání intervenčních činností).
  • Realizace intervenčních činností: Provádění a zajištění krátkodobé i dlouhodobé individuální práce s žákem (speciálně pedagogické vzdělávací činnosti, činnosti reedukační, kompenzační, stimulační), provádění speciálně pedagogické vzdělávací činnosti, činností reedukačních, kompenzačních, stimulačních se skupinou žáků, na vytvoření individuálního vzdělávacího plánu (v kooperaci s třídním učitelem, průběžné vyhodnocování účinnosti navržených opatření, dle potřeby navržení a realizace úprav, úpravy školního prostředí, zajištění speciálních pomůcek a didaktických materiálů, podílení se na zabezpečení průběžné komunikace a kontaktů s rodinou žáka (se zákonným zástupcem), speciálně pedagogické poradenské intervence a služby pro žáky, zákonné zástupce a pedagogické pracovníky školy, konzultace s pracovníky dalších poradenských zařízení.
  • Metodická a koordinační činnost: Vedení speciálně pedagogických poradenských služeb na škole. Kooperace se školskými poradenskými zařízeními a s dalšími institucemi a odbornými pracovníky. Metodické činnosti pro pedagogické pracovníky školy – specifika výuky a možnosti žáků dle druhu a stupně zdravotního postižení, návrhy metod a forem práce se žáky – jejich zavádění do výuky. Podílet se na koordinaci práce asistentů pedagoga, jejich metodické vedení v oblasti speciální pedagogiky.

• Vážení rodiče, zápis do 1. ročníku ZŠ proběhne 9.4.2024 od 15:00 do 17:00. Podrobnější informace zobrazíte kliknutím na "číst více".
    Velikonoční prázdniny - přerušení provozu
    Vážení rodiče, v době velikonočních prázdnin od 28.3.2024 do 1.4.2024 bude přerušen provoz školy, školní družiny a školní jídelny. Přejeme Vám i dětem příjemně strávené velikonoční svátky.
    věnujte prosím pozornost informacím k organizačním změnám výuky a stravování v souvislosti s rekonstrukcí školy, která bude zahájena 1.3.2024. Projekt je zaměřen na realizaci stavebních úprav „staré“ budovy základní školy, jejichž obsahem je vybudování 2 nových multimediálních učeben v půdních prostorách školy, přístavba a rekonstrukce školní jídelny a kuchyně. Součástí realizace je také bezbariérové řešení celé budovy. Celý projekt je financován Evropskou unií za spoluúčasti obce Sedliště.
Zápis do 1. třídy Přijímací řízení Rozvrh hodin Bakaláři