Přírodopis: Korýši a QR kódy

V pondělí 22. ledna se šesťáci mohli seznámit se zástupci korýšů. Protože práce s textem dělá dětem často problémy, byla aktivita zaměřena hlavně na procvičení této dovednosti. Na začátku hodiny dostali pracovní list s informacemi o zástupcích korýšů. Bohužel si v něm zařádil šotek a vymazal rodová a druhová jména zástupců, informace o  stavbě těla raka a některé další společné znaky korýšů. Naštěstí bylo vše potřebné zašifrováno do QR kódů a tak si žáci  mohli  po načtení chybějící informace zjistit. Texty nebyly totožné, ale obsahově odpovídaly. Šesťáci se na hodinu proměnili ve skupinu detektivů, kteří se snaží odhalit tajemství korýšů a při jedné aktivitě zopakovali práci s QR kódy, ale také trochu netradiční formou práci s textem. Práce se jim dařila a všem se nakonec všichni ztracené informace získali.

Mgr. Vladislava Hurajová

Poslední změna: 04.02.2024 - 15:27 Zpět