Zeměpis: Cestujeme do jihozápadní Asie

V 8. třídě se žáci v zeměpise seznamují s Asií. Konkrétně jsme se v listopadu zabývali jihozápadní Asií. Tato oblast není pro nás zase až tak vzdálená, a tak jsme se rozhodli prozkoumat, kam bychom mohli jet na dovolenou. Rozdělili jsme se do šesti skupin a vybrali šest zajímavých států. Podle zadaných požadavků jsme vyhledávali a zpracovávali informace o vybrané zemi. Pozornost jsme zaměřili na Turecko, Dubaj, Jordánsko, Omán, Katar a Izrael. Trénovali jsme tak nejen vyhledávání a třídění informací, ale také tvorbu prezentací v PowerPointu. V závěru také naše prezentační a komunikační dovednosti, kdy jsme svou zemi představili ostatním spolužákům ve třídě. Zjistili jsme, že jihozápadní Asie turistům nabízí spoustu zajímavých možností. Můžete se přesvědčit v našich přiložených prezentacích.

Mgr. Markéta Bonková, žáci 8. třídy

Poslední změna: 05.12.2023 - 21:39 Zpět